"Śniadanie Daje Moc"

8 listopada uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki po raz kolejny brali udział w ogólnopolskiej akcji: "Śniadanie Daje Moc", której celem jest promowanie zdrowego odżywiania oraz zwiększenie świadomości uczniów na temat roli śniadania. W tym roku wszystkie dzieci przyniosły do szkoły pyszne śniadania przygotowane wcześniej z rodzicami w domu. Byli i tacy, którzy samodzielnie przygotowali je w szkole z przyniesionych przez siebie produktów. Nie było to trudne zadanie, ponieważ nasi uczniowie, corocznie, biorą udział w tej akcji i bardzo dobrze wiedzą, jak takie zdrowe śniadanie powinno wyglądać i starają się takie przynieść do szkoły. Królowało oczywiście: pieczywo wieloziarniste, warzywa, jogurty oraz zdrowe przekąski: orzechy i owoce. Przed degustacją śniadań, wychowawcy klas przeprowadzili z dziećmi pogadanki na temat znaczenia dla naszego zdrowia produktów spożywczych, z których posiłek został przygotowany. W nagrodę za aktywny udział w akcji, każde dziecko otrzymało pyszne, soczyste jabłko. Dziękujemy dzieciom oraz Rodzicom za zaangażowanie w realizację działania.