WYCIECZKA DO ZOO

1 czerwca 2017 r. (czwartek) grupa 3-4 latków, 5- latków oraz 6 – latków wraz ze swoimi opiekunami wybrały się na wycieczkę do łódzkiego ZOO.
Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień gatunki zwierząt drapieżnych oraz ptaków.
Łódzkie zoo przywitało nas dobrą na zwiedzanie pogodą. Przemierzając alejki ogrodu, dzieci podzielone na dwie grupy oglądały z bliska zwierzęta, poznawały ich wygląd oraz tryb życia. Pani przewodnik pokazała nam z bliska kameleona . Odważne dzieci mogły nawet dotknąć węża.
Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawia, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka była wspaniałą przygodą, ale także atrakcyjną lekcją przyrody.
W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia dzieciom dopisywały humory. Wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Wyjazd udał się znakomicie. Dzięki zdyscyplinowaniu grupy i sprawności kierowcy podróż pod szkołę przebiegła szybko i bez zakłóceń.

Karolina Juszczak